Podstawowym celem FGD (Forum Głębokiej Demokracji) jest wsparcie dla jednostek oraz organizacji w zakresie przywództwa, facylitacji oraz rozwiązywania konfliktów. Podstawowym paradygmatem jest koncepcja Głębokiej Demokracji opracowana przez dr Arnolda Mindella oraz jego współpracowników. Głęboka demokracja jest pewnego rodzaju filozofią i perspektywą spojrzenia na dynamikę grupową, zagadnienie władzy i przywództwa, marginalizacji oraz wykluczenia. Jednocześnie stanowi bazę dla konkretnych interwencji w grupie, które umożliwiają przekraczanie jej ograniczeń oraz rozwój samoświadomości zarówno grupy jako całości, jak również jej członków.
 
Podstawowym problemem wielu grup i jednostek jest zatrzymanie się na progu, pewnej granicy, która uniemożliwia dokonanie kolejnych kroków. Istotnym założeniem pracy z procesem jest to, że pewne marginalizowane tendencje w grupie pozwalają na pokonywanie tych ograniczeń. Jednocześnie pozwala to na przyjęcie prawdziwie nieoceniającej perspektywy co buduje w zespole, organizacji poczucie bezpieczeństwa i zrozumienia. Zarówno każdy głos jak i rola w grupie są ważna dla jej rozwoju jako całości. 
 
W ramach FGD wspieramy więc zarówno liderów i członków firm i organizacji pozarządowych, pomagamy w odnalezieniu rozwojowych tendencji i kierunków dla organizacji, facylitujemy rozwiązywanie problemów i konfliktów w relacjach i grupach. Zgodnie z założeniami koncepcji Mindella przyjmujemy, że zmiana w jednostce ma istotne znaczenia dla procesu całej grupy, zaś transformacja w polu grupy wpływa na jej członków.